Zkuste to jinak

Začnu ze široka… jak a kde jste se seznamovali před 10 lety? Ve škole, v baru, na diskotéce, při sportu, festivalech a jiných akcí s přáteli. Dnes je většina vašich přátel zadaných a zakládají rodiny. I když jste stále v kontaktu, tak intenzita společných aktivit se snižuje a při osobní schůzce věnujete čas jeden druhému, ne pokukováním, zda se v okolí nevyskytuje vhodný protějšek k seznámení. A kdo z vás chodí po barech a diskotékách?


Online seznamky zdarma

Dalo by se říct, že v dnešní době internetu je seznámení se s protějškem snadné. Online seznamek funguje v ČR opravdu hodně a znám pár lidí, kteří díky nim a velké trpělivosti nalezli partnera. Proč trpělivosti? Protože většina z nich absolvovala několik desítek schůzek u kávy, než potkali někoho, kdo jim byl opravdu sympatický i živě a zalíbení bylo oboustranné.

Mnohé však stále odrazuje představa mít svoji fotku uveřejněnou na seznamovacích portálech zdarma a tedy komukoliv dostupnou a není se čemu divit. Nemusí stará Kelišová ze třetího parta vědět, že pan doktor si hledá známost na online seznamce.


Placené online seznamky

Samozřejmě je tu možnost placených seznamek. Vyplníte časově náročný dotazník, zaplatíte registrační poplatek na půl roku nebo na rok a pak zjistíte, že vhodných registrovaných protějšků ze stejného města případně kraje není ani zdaleka tolik, v co jste doufali. Stále ještě spousta dam si za měsíční poplatek raději koupí nové boty nebo kabelku a pánové lístek na zápas Komety.

Každopádně kontakt přes online seznamku je jen první krok, pak následuje osobní setkání. V lepším případě příjemně strávená hodinka u kafe, v horším případě ze slušnosti protrpěná hodina s člověkem, který vám od první minuty nesedl. Veškerá dříve sympatická emailová konverzace vzala za své. A kolik takových schůzek musí člověk v průměru absolvovat, než najde někoho, s kým by šel i na druhou? 10? 20? Kolik času, kolik peněz a kolik trpělivosti jsme ochotni investovat?


Speed dating

Na prvním dojmu a sympatiích při osobním setkání je postavený tzv. speed dating neboli rychlé rande. V Brně je několik firem organizujících tyto večery, stačí si vybrat. Celá záležitost trvá cca 1,5 hodiny a garantuje krátký (3-5min) rozhovor s 10 vhodnými protějšky. I když se předpokládá, že se dostaví všichni registrovaní (v Brně se ceny pohybují od „akčních“ 300,- Kč do 700,-Kč) nebývá to samozřejmostí. Máte jistotu, že se pobavíte se všemi účastníky opačného pohlaví, ale jaká je pravděpodobnost, že si z těch 10 vyberete aspoň jednoho, kdo vám bude sympatický a vy jemu? Co vám řekne o člověku 5 minut rychlého rozhovoru ve stresu, že za chvíli zazní gong? Jaký reálný užitek vám taková akce přinese? O zábavě se asi moc mluvit nedá.


Seznamovací agentury

V dnešní době existuje i pár seznamovacích agentur, které přistupují ke svým klientům profesionálně a hlavně individuálně. Mají ve svých řadách odborníky, specialisty a vztahové kouče. Většinou vyvinuli i unikátní matematicko-analytický program, který vám doporučí vhodného partnera. Trochu jak z českého filmu „Hodíme se k sobě, miláčku“. Moderní doba, moderní technologie. Přiznávám, že toto je jediná oblast, se kterou zatím nemám osobní zkušenost.


Singles club

A nyní se dostávám k akci Singles clubu. Samotnou mě překvapilo, že podobná akce se neděje ani v Brně ani jinde v ČR. Jednou za čas nějaký bar nebo diskotéka vyhlásí akci pro „nezadané“, neorganizovanou, věkově neomezenou párty, cílenou spíš na náctileté. Akce Singles clubu je svou koncepcí, počtem lidí a zaměřením unikátní. Je určená pouze pro nezadané v omezené věkové hranici, garantuje min. počet účastníků, lehce organizovaný zábavný program a příjemnou přátelskou atmosféru.

Pokud přemýšlíte, kdo z vašich známých je nezadaný a komu byste mohli zavolat, protože přece nepůjdete na akci sami, nemusíte. Od začátku večera, kdy vám dáme do ruky drink, vás zapojíme do programu. A hlavně – všichni lidi na akci jsou tam proto, aby se dobře bavili a s někým se seznámili, takže nemusíte mít žádné obavy kohokoliv oslovit a začít komunikovat.